Klachtafhandeling
Gelukkig komt het niet vaak voor, maar het kan gebeuren: een consument heeft een klacht en je komt er samen niet uit. Wat nu?
De eerste stap is het voorleggen van de klacht aan het onafhankelijke Bemiddelingsbureau FGZ. In veel gevallen leidt bemiddeling alsnog tot een oplossing waar zowel ondernemer als consument zich in kunnen vinden.
Lukt dat niet of biedt bemiddeling geen uitkomst, dan kan het geschil worden voorgelegd aan de Geschillencommissie Sieraden en Uurwerken. Deze onafhankelijke commissie behandelt consumentengeschillen en doet een bindende uitspraak.
Om hiervan gebruik te kunnen maken, moet je bedrijf lid zijn van de Federatie Goud en Zilver én geregistreerd staan bij de Geschillencommissie. Registratie is voor FGZ-leden kosteloos, maar verloopt niet automatisch. Controleer daarom of jouw bedrijf geregistreerd is en meld je aan als dat nog niet het geval is. mailto: federatie@fgz.nl




