Vier 40 jaar Zilverdag op Tweede Pinksterdag, 25 mei 2026, in dé Zilverstad! Op Tweede Pinksterdag 2026 vieren we een bijzondere editie van de Nationale Zilverdag: het 40-jarig jubileum van hét icoon van Schoonhoven.
Wat in de jaren ’80 begon als een eerbetoon aan het zilverambacht, is uitgegroeid tot een uniek evenement waar jaarlijks meer dan 20.000 bezoekers op afkomen – en dit jaar wordt het grootser dan ooit.
Wat maakt de Zilverdag zo bijzonder?
Wie ‘Schoonhoven’ zegt, zegt ‘Zilverstad’. Al eeuwenlang worden hier sieraden, zilveren gebruiksvoorwerpen en kunstwerken vervaardigd. Tijdens de Zilverdag openen alle goud- en zilversmeden hun ateliers, en op meer dan 140 locaties verspreid door de stad demonstreren vakmensen hun ambacht: van graveurs tot edelsteendeskundigen, van studenten tot meesters. Ook Vakschool Schoonhoven en het Zilvermuseum bieden bijzondere activiteiten, exposities en demonstraties.
Het is dé dag om onze historische binnenstad te beleven, het vakmanschap te bewonderen en je te laten verrassen door alles wat Schoonhoven te bieden heeft. Van zilver tot sfeer, van ambacht tot gezelligheid.
Een feest van de stad, voor de stad – en voor iedereen
De Zilverdag is meer dan een evenement: het is het feest van Schoonhoven. In 2026 willen we daar meer dan ooit de kracht van laten zien. Samen met inwoners, ondernemers, verenigingen en bezoekers bouwen we aan een Zilverdag die niet alleen schittert op Tweede Pinksterdag, maar die bijdraagt aan de levendigheid en trots van onze stad – het hele jaar door.


