Edelsteenvereniging Gemma organiseert op 15 april in Amsterdam een bijzondere presentatie van Patrick Dreher. Deze Duitse carver maakt de mooiste dieren van edelsteen.

Patrick Dreher
Ben je op zoek naar een carver met een passie voor edelsteensnijwerk en de schoonheid van de natuur, dan kom je automatisch bij de familie Dreher uit Idar-Oberstein terecht. Al vijf generaties lang staat deze naam synoniem voor dierensnijwerk van de hoogste kwaliteit, uitgevoerd in kostbare edelstenen. De unieke werken, waarvan de kwaliteit al in de 19e eeuw werd gewaardeerd door onder andere Peter Carl Fabergé, de uitverkoren goudsmid van de Russische tsarenfamilie, vind je in talloze privécollecties en musea wereldwijd.

Patrick Dreher (1970) is de vijfde generatie die de familietradities voortzet vanaf het hoofdkwartier. Hij leerde de geheimen van het vak en het ambacht van niemand minder dan zijn vader. Deze leerde hem de kunst hoe hij edelstenen moest selecteren en lezen – de structuur en kleur – om zo in zijn verbeelding het verborgen dier in het ruwe stuk al naar voren te krijgen. Een kunstvorm die van generatie op generatie binnen de familie wordt overgedragen.

Keuze van de juiste edelsteen
Het vinden van de juiste edelsteen bij een bepaald idee kost tijd. Gezocht wordt naar de juiste kwaliteit van de edelsteen en natuurlijk of de afmetingen geschikt zijn. En dan nog kan het ruwe stuk steen afgekeurd worden, alleen omdat het perfecte lagenpatroon ontbreekt. Alle criteria worden zorgvuldig afgewogen om tot het perfecte edelsteensnijwerk te komen, een die precies de juiste warmte, echtheid of misschien wel aaibaarheid heeft. Uitgebreide studies van de beweging en silhouetten van het uitverkoren dier zijn daarbij noodzakelijk, het liefst natuurlijk door observatie van het dier in zijn natuurlijke habitat.
Patrick gaat hier alles over vertellen in zijn lezing op de Gemma-avond. Klik hier voor een impressie van zijn werk.

De bijeenkomst vindt plaats op 15 april, aanvang 19.45 uur op de VU, locatie HG 14A33. De bijeenkomsten zijn gratis voor leden. De avond is ook toegankelijk voor niet-leden, deze betalen € 10. Vooraanmelding is niet nodig.

www.vereniginggemma.nl