Waarschuwingssysteem Werkgroep Beveiliging
Via het digitale waarschuwingssysteem kunnen FGZ-leden incidenten op het gebied van criminaliteit melden. Relevante berichten worden doorgestuurd naar de leden van de FGZ. Dankzij de meldingen die de Werkgroep Beveiliging ontvangt kunnen collega’s worden gewaarschuwd en criminelen worden opgespoord.
30 april 2026 – Stappenplan FGZ-Waarschuwingsapp
In de juweliersbranche is het belangrijk om snel op de hoogte te zijn van incidenten, verdachte situaties en actuele dreigingen. Juist die informatie kan helpen om tijdig maatregelen te nemen en schade te voorkomen.
Met de FGZ-Waarschuwingsapp ontvang je meldingen en adviezen real time en direct op je mobiele telefoon. Zo blijf je op de hoogte van wat er speelt in de branche en kun je ook zelf eenvoudig een melding doen.
Hoe werkt het?
De app wordt gefaseerd onder de leden van de FGZ uitgerold. Alle leden hebben inmiddels een uitnodiging gehad om de app te gebruiken. Let op: deze e-mail komt van een ander adres dan je normaal van ons gewend bent. Dit adres is veilig en is gekoppeld aan het systeem van de app. Twijfel je toch? Neem contact met ons op via beveiliging@fgz.nl.
Stap 1 – App installeren
Pak de mobiele telefoon waarop je de app wilt gebruiken.
Ga naar de App Store (iPhone) of Google Play Store (Android).
Zoek op FGZ Waarschuwingsapp en installeer de app.
De app staat nu op je telefoon.
Stap 2 – App sluiten
Sluit de app volledig af (ga terug naar het beginscherm van je telefoon).
Dit is belangrijk voor de volgende stap.
Stap 3 – Open deze e-mail op dezelfde telefoon
Het is van belang dat je deze e-mail opent op de telefoon waarop je de app hebt geïnstalleerd.
Wil je de link liever op een ander e-mailadres ontvangen? Neem dan contact op via beveiliging@fgz.nl.
Stap 4 – Account aanmaken via de link
Klik op de link.
Je ziet een nieuw scherm waarin je je gebruikersprofiel kunt aanmaken. Je kiest hierbij zelf een wachtwoord.
Er wordt geen automatisch wachtwoord gegenereerd, dus het is belangrijk dat je een wachtwoord bedenkt dat je goed kunt onthouden.
Houd je wachtwoord altijd veilig en privé.
Let op: na het aanmaken van uw account keer je zelf terug naar de app. Log daar in met je e-mailadres en het wachtwoord dat je zojuist hebt bedacht.
Belangrijke aandachtspunten
• De link werkt alleen op je telefoon of tablet
• De link werkt niet op een laptop of desktopcomputer
• De link kan maar één keer worden gebruikt
• De link is 7 dagen geldig
• Ontvang je deze e-mail als herinnering? Dan werkt de link uit eerdere e-mails niet meer
• De link is gekoppeld aan één apparaat
Kom je er niet uit of heb je vragen? Neem gerust contact op via beveiliging@fgz.nl.
23 maart 2026 – Het aansluiten van alle leden is arbeidsintensief en vraagt tijd. We vragen uw geduld!
De FGZ is bezig met het uitrollen van de nieuwe waarschuwingsapp. Alle leden hebben inmiddels uitnodigingen toegestuurd gekregen. Belangrijk is dat de FGZ in het bezit is van uw juiste e-mailadres; hier gaat het nog wel eens mis. Let op: de uitnodiging wordt verstuurd vanaf een do-not-reply emailadres (we werken hiervoor met een extra beveiligd systeem), waardoor deze in de spam terecht kan komen. De FGZ vraagt uw geduld; het aansluiten van alle leden is arbeidsintensief en vraagt tijd. De meldingen worden voorlopig ook nog via e-mail toegestuurd.
Samen staan we sterker. Doe mee en gebruik de FGZ-Waarschuwingsapp!
24 november 2025 – De nieuwe FGZ-Waarschuwingsapp wordt inmiddels stap voor stap uitgerold. Heeft u de e-mail met de downloadlink ontvangen? Download de app en gebruik de link dan binnen 7 dagen.
Let op: de link is 7 dagen geldig
We zijn volop bezig met het versturen van de uitnodigingslinks. Een groot deel van de FGZ-leden heeft de e-mail met link al ontvangen. Het is belangrijk dat u snel actie onderneemt, want de link verloopt om veiligheidsredenen na 7 dagen. Download de app in de App Store of Google Play Store, maak een account aan en gebruik de link binnen 7 dagen. Is uw link verlopen? Laat het ons weten — wij sturen u graag een nieuwe.
De uitrol van de waarschuwingsapp kost de nodige tijd. We doen ons uiterste best om iedereen zo goed en zo snel mogelijk te ondersteunen en vragen begrip voor eventuele wachttijden.
Niet-leden
Bedrijven die niet bij de FGZ zijn aangesloten kunnen een downloadlink aanvragen via beveiliging@fgz.nl. Vermeld daarbij uw bedrijfsgegevens en het KvK-nummer. Wij sturen u de link dan toe. Let op: dit kan even duren. Op dit moment krijgen eerst de leden een uitnodigingslink, daarna gaan we verder met de bedrijven die geen lid zijn.
Samen staan we sterker. Doe mee en gebruik de FGZ-Waarschuwingsapp!
10 oktober 2025 – De nieuwe FGZ-Waarschuwingsapp is gelanceerd. U heeft het enkele weken geleden misschien al gehoord of gezien via media als NOS, RTL en SBS6.
Waarom deze app?
De afgelopen periode is er een zorgwekkende toename van incidenten binnen de branche. Tegelijkertijd zien we dat het delen van informatie over verdachte situaties en het toepassen van effectieve preventiemaatregelen de pakkans aanzienlijk vergroot en de kans op buit minimaliseert.
Het Ministerie van Justitie en Veiligheid en de politie zien onze branche als een lichtend voorbeeld van samenwerking, pro-activiteit en beveiliging. Om die positie te behouden, is het essentieel dat we samen blijven werken. De nieuwe FGZ-Waarschuwingsapp, die tot stand is gekomen met steun van het Ministerie van Justitie en Veiligheid, is daarbij een belangrijk hulpmiddel. Op dit moment worden waarschuwingen per e-mail naar leden van de FGZ gestuurd. De nieuwe app gaat dit e-mailsysteem vervangen.
Via deze app:
• ontvangt u zeer snel meldingen en adviezen over actuele dreigingen;
• kunt u zelf eenvoudig incidenten en verdachte situaties delen;
• werkt u actief mee aan een veilige branche.
Doe mee!
Laten we ervoor zorgen dat we niet alleen in het nieuws komen als slachtoffer, maar vooral ook als een goed beveiligde, proactieve sector die weet hoe zich te wapenen tegen criminaliteit.
De app wordt in fasen uitgerold. Dat betekent dat vanaf nu eerst de leden van de Federatie Goud en Zilver een uitnodigingslink ontvangen en zich kunnen aanmelden. Bedrijven die niet aangesloten zijn bij de FGZ kunnen contact opnemen met het secretariaat via beveiliging@fgz.nl om een link aan te vragen.
Niet alle leden ontvangen de uitnodigingslink tegelijkertijd. Dit is bewust zo ingericht om het uitrolproces goed te laten verlopen. We willen bovendien in staat zijn om eventuele hulpvragen tijdig op te vangen. We doen uiteraard ons uiterste best om iedereen zo goed mogelijk te ondersteunen.
Zodra u de uitnodigingslink heeft ontvangen, kunt u de app downloaden in de App Store of Google Play Store en een account aanmaken.
Samen staan we sterker. Doe mee en gebruik de FGZ-Waarschuwingsapp!
Via het digitale waarschuwingssysteem kunnen FGZ-leden incidenten op het gebied van criminaliteit melden. Niet alleen daadwerkelijke overvallen en inbraken, maar ook incidenten die vreemd lijken, zoals verdachte personen die in of rond de winkel gezien zijn. Relevante berichten worden doorgestuurd naar de leden van de FGZ.
Dankzij de meldingen die de Werkgroep Beveiliging ontvangt kunnen collega’s worden gewaarschuwd en zelfs regelmatig criminelen worden opgespoord. Het is dus van groot belang dat alles wat maar enigszins vreemd lijkt gemeld wordt. Niet alleen daadwerkelijke overvallen en inbraken, maar alles wat de ondernemer verdacht lijkt kan gemeld worden. Het meldsysteem is een onbetaalbaar onderdeel van het FGZ-dienstenpakket. Want wat is belangrijker dan de veiligheid van ondernemer en medewerkers?
Uitwisselen en coördineren
Ook politie en justitie nemen met belangstelling kennis van de meldingen. Op deze manier kan informatie snel uitgewisseld en gecoördineerd worden. In het kader van de privacywetgeving is speciaal voor dit doel toestemming verkregen van het College Bescherming Persoonsgegevens. Dit betekent dat alleen leden de berichten mogen ontvangen en dat zij de informatie niet naar derden door mogen sturen. In verband met de attentiewaarde van de berichten worden alléén meldingen rondgestuurd over zaken die een duidelijke bedreiging vormen voor de collega’s in de branche.
Nieuw: FGZ Waarschuwingsapp!
Eind 2025 is een nieuw waarschuwingssysteem gelanceerd; een speciaal voor de branche ontwikkelde waarschuwingsapp gaat het e-mailsysteem vervangen. Het e-mailsysteem blijft nog enige tijd in werking om bedrijven de tijd te geven over te stappen op de app.
Via de app ontvangen bedrijven snel meldingen over actuele dreigingen, kunnen zij zelf eenvoudig incidenten en verdachte situaties delen en werken zij actief mee aan een veilige branche. FGZ-leden krijgen automatisch toegang tot de app. Niet-leden kunnen contact opnemen via beveiliging@fgz.nl om toegang aan te vragen. De app is te downloaden in de App Store of Google Play Store.

